Bóg dał nam wolność

„Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne” (1 Kor 6,12)

Kiedy człowiek uczy się życia, popełnia wiele błędów. Co czuje rodzic, który patrzy
na błędne decyzje i widzi ich skutki, bo sam przeszedł podobną drogę? Boi się i chciałby powstrzymać, zmienić niektóre decyzje swojego dziecka. Wiem jak to jest przyglądać się pewnym sprawom wiedząc, że  konsekwencją podjętych kroków będzie smutek, żal, może nawet rozpacz i zwątpienie. Wiem, że spacer na boso po śniegu może skończyć się zapaleniem płuc, a niechęć do nauki odbierze możliwość uzyskania wymarzonego zawodu. Wiem, że wiele decyzji przyniesie rozgoryczenie, a może nawet bezpowrotnie zaprzepaści niektóre szanse. Chciałabym, żebyś tyle rzeczy zrobił „po mojemu”, ale uczę się Kochanie tego, że nie jesteś mną. Jesteś samodzielną osobą i ja nie mogę za Ciebie decydować.
Mogę jedynie pomóc, ale wtedy, kiedy Ty na to pozwolisz, kiedy poprosisz. Swoje życie musisz przeżyć po swojemu. Zapewne będę niejednokrotnie płakać, ale muszę przede wszystkim dać Ci wolność. Tego też się uczę.

*
Bóg dał nam wolność. Pozwolił decydować, chociaż doskonale wiedział, że popełnimy wiele błędów. Wciąż pozwala nam na ich popełnianie, mimo, że jak nikt inny potrafi wskazać konsekwencje. Nie w trybie przypuszczającym, ale z całkowitą pewnością wie, co będzie dalej, co przyniesie nam ból, co radość, czego będziemy żałować, po czym płakać.
Czasem pytamy, dlaczego Bóg na coś pozwolił? Dlaczego stało się w naszym życiu tak
a nie inaczej? Zapominamy, że wiele rzeczy jest właśnie konsekwencją naszych wyborów, naszej wolności, na której przecież tak bardzo nam tak zależy. Wolności, którą dał
i wciąż daje nam Bóg. Warto jednak pamiętać, że on też czeka.
I kiedy prosimy o pomoc – pomaga. Z miłości.

cdn.

Ten wpis został opublikowany w kategorii krok po kroku, czyli wszystkie wpisy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Bóg dał nam wolność

  1. Karina pisze:

    Bóg dał nam wolność żebyśmy potrafili kochać, bo bez wolności nie ma miłości.

    https://zycbogiem.blogspot.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *